 All Product > LED Lighting Electronics > LED Lighting Drivers > Phihong  (PDA015B-350C-R)
Phihong PDA015B-350C-R
PartNo:
PDA015B-350C-R
Manufacturers: Phihong
Qty: 23
Request Qty:
Description: LED Power Supplies 16.8W 42VDC 350mA 90-132VAC LED Driver
RoHS:Details
Operation Mode:Constant Current (CC)
Output Power Rating:12 W
Input Voltage:100 VAC to 136 VAC
Number of Outputs:1 Output
Output Voltage-Channel 1:43 V
Output Current-Channel 1:370 mA
Mounting Style:Plug In
Dimensions:132 mm L x 40 mm W x 21 mm H
Commercial/Medical:
F13380_ANGELA-M
F13380_ANGELA-M
LED Lighting Reflectors Reflector Round 82mm D 31mm H