 All Product > LED Lighting Electronics > LED Lighting Drivers > Phihong  (PDA024A-1A0S-R)
Phihong PDA024A-1A0S-R
PartNo:
PDA024A-1A0S-R
Manufacturers: Phihong
Qty: 63
Request Qty:
Description: LED Power Supplies 24W 24V 1A CC 90-132Vin LED Driver
RoHS:Details
Operation Mode:Constant Current (CC)
Output Power Rating:24 W
Input Voltage:90 VAC to 132 VAC
Number of Outputs:1 Output
Output Voltage-Channel 1:16 V to 24 V
Output Current-Channel 1:1000 mA
Mounting Style:Plug In
Dimensions:90.5 mm L x 55.5 mm W x 38 mm H
Commercial/Medical:
F13380_ANGELA-M
F13380_ANGELA-M
LED Lighting Reflectors Reflector Round 82mm D 31mm H