 All Product > LED Lighting Electronics > LED Lighting Drivers > Phihong  (PDA041B-24VB-R)
Phihong PDA041B-24VB-R
PartNo:
PDA041B-24VB-R
Manufacturers: Phihong
Qty: 22
Request Qty:
Description: LED Power Supplies 40W 24V 1.67mA CV LED Driver
RoHS:Details
Operation Mode:Constant Voltage (CV)
Output Power Rating:40 W
Input Voltage:120 VAC to 277 VAC
Number of Outputs:1 Output
Output Voltage-Channel 1:24 V
Output Current-Channel 1:1.67 mA
Mounting Style:Screw
Dimensions:95 mm L x 71 mm W x 32 mm H
Commercial/Medical:
F13380_ANGELA-M
F13380_ANGELA-M
LED Lighting Reflectors Reflector Round 82mm D 31mm H