Littelfuse (PLED5Q12)
PartNo:
PLED5Q12
Manufacturers:
Littelfuse
Description:
LED Protection Devices LED PROTECTOR 5V 500mA QFN
Details
Breakdown Voltage:
16 V
On-State Voltage:
1.2 V
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM:
6 V
Holding Current Ih Max:
30 mA
Package / Case:
DO-214AA
Packaging:
Reel
F13380_ANGELA-M
LED Lighting Reflectors Reflector Round 82mm D 31mm H