 All Product > LED Lighting Electronics > LED Lighting Drivers > Littelfuse  (PLED6Q12)
Littelfuse PLED6Q12
PartNo:
PLED6Q12
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 9335
Request Qty:
Description: LED Protection Devices LED PROTECTOR Bi 6V
RoHS:Details
Breakdown Voltage:18 V
On-State Voltage:1.2 V
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM:9 V
Holding Current Ih Max:30 mA
Package / Case:DO-214AA
Packaging:Reel
F13380_ANGELA-M
F13380_ANGELA-M
LED Lighting Reflectors Reflector Round 82mm D 31mm H