 All Product > RF Semiconductors > RF Transistors > TriQuint Semiconductor  (TQP3M9006)
TriQuint Semiconductor TQP3M9006
PartNo:
TQP3M9006
Manufacturers: TriQuint Semiconductor
Qty: 410
Request Qty:
Description: RF Amplifier 500-4000MHz Ga13.5dB NF=1dB P1db 22.4dBm
RoHS:Details
Type:Low Noise Amplifier
Operating Frequency:500 MHz to 4 GHz
Power Gain Typ:13.5 dB
Noise Figure:1 dB
P1dB:22.4 dBm
Output Intercept Point:38.5 dBm
Operating Supply Voltage:5 V
Supply Current:90 mA
Test Frequency:1.9 GHz