 All Product > Relays > General Purpose Relays > Song Chuan  (103-1CH-S-12VDC)
Song Chuan 103-1CH-S-12VDC
PartNo:
103-1CH-S-12VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 998
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 1FormC SPDT 12V 20A
RoHS:Details
Product:Automotive Relays
Type:Slim Form
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:225 Ohms
Coil Current:53.3 mA