 All Product > Relays > General Purpose Relays > Song Chuan  (302WP1-1AH-F-C-24VDC)
Song Chuan 302WP1-1AH-F-C-24VDC
PartNo:
302WP1-1AH-F-C-24VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 1384
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPNO 20A 24VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:2445 Ohms
Coil Current:22 mA