Song Chuan (303-1AH-C-R1-U01-12VDC)
PartNo:
303-1AH-C-R1-U01-12VDC
Manufacturers:
Song Chuan
Description:
General Purpose Relays SPNO 20A 12VDC
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:
12 V