Song Chuan (507-1CC-F-S-12VDC)
PartNo:
507-1CC-F-S-12VDC
Manufacturers:
Song Chuan
Qty:
343
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays SPDT 12A 12VDC
Details
Product:
Power Relays
Type:
Standard
Contact Termination:
Solder Pin
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
12:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
272 Ohms
Coil Current:
44 mA