Song Chuan (507-1CC-F-S-24VDC)
PartNo:
507-1CC-F-S-24VDC
Manufacturers:
Song Chuan
Qty:
664
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays SPDT 12A 24VDC
Details
Product:
Power Relays
Type:
Standard
Contact Termination:
Solder Pin
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
12:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:
24 V
Coil Resistance:
1087 Ohms
Coil Current:
22 mA