Magnecraft / Schneider Electric (788XBXM4L-12D)
PartNo:
788XBXM4L-12D
Manufacturers:
Magnecraft / Schneider Electric
Qty:
568
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays 788 Power Relay DPDT 16A, Full Feat Cover
Details
Product:
Power Relays
Type:
Cube Style
Contact Termination:
Quick Connect Terminal
Mounting Style:
Socket
Mounting Type:
Contact Form:
DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:
12:00 上午
Switching Voltage:
300 V
Coil Termination:
Quick Connect Terminal
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
120 Ohms