Song Chuan (812H-1C-S-12VDC)
PartNo:
812H-1C-S-12VDC
Manufacturers:
Song Chuan
Description:
General Purpose Relays SPDT 10A 12VDC
Details
Product:
Power Relays
Type:
High Power
Contact Termination:
Solder Pin
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
400 Ohms
Coil Current:
30 mA