 All Product > Relays > General Purpose Relays > Song Chuan  (832-1A-S-12VDC)
Song Chuan 832-1A-S-12VDC
PartNo:
832-1A-S-12VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 216
Request Qty:
Description: General Purpose Relays GENRAL PURPOSE RELAY
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:155 Ohms
Coil Current:77 mA