Song Chuan (832A-1A-S-12VDC-VDE)
PartNo:
832A-1A-S-12VDC-VDE
Manufacturers:
Song Chuan
Qty:
228
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays 1FormA SPST 12V
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Socket
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
20 A
Switching Voltage:
250 VAC
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
155 Ohms
Coil Current:
77 mA