Song Chuan (832A-1C-F-S-12VDC)
PartNo:
832A-1C-F-S-12VDC
Qty:
165
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays SPDT 30A 12VDC
Details
Contact Termination:
Solder Pin
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Coil Termination:
Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
130 Ohms
Coil Current:
92.3 mA