 All Product > Relays > General Purpose Relays > Song Chuan  (832A-1C-F-S-24VDC)
Song Chuan 832A-1C-F-S-24VDC
PartNo:
832A-1C-F-S-24VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 6613
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 30A 24VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:660 Ohms
Coil Current:36 mA