Song Chuan (832A-1C-S-12VDC)
PartNo:
832A-1C-S-12VDC
Qty:
90
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays SPDT 30A 12VDC SEALED/PCB TERMINAL
RoHS:
Product:
Power Relays
Type:
High Power
Contact Termination:
Solder Pin
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Coil Termination:
Solder Pin
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
155 Ohms
Coil Current:
77 mA