Song Chuan (833H-1C-S-24VDC)
PartNo:
833H-1C-S-24VDC
Description:
General Purpose Relays SPDT 10A 24VDC
Contact Termination:
Solder Pin
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Coil Termination:
Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:
24 V
Coil Resistance:
1600 Ohms
Coil Current:
15 mA