 All Product > Relays > General Purpose Relays > Song Chuan  (852W-1A-F-C1-12VDC)
Song Chuan 852W-1A-F-C1-12VDC
PartNo:
852W-1A-F-C1-12VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 171
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPNO 25A 12VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:160 Ohms
Coil Current:75 mA