 All Product > Relays > General Purpose Relays > Song Chuan  (852W-1A-F-C1-24VDC)
Song Chuan 852W-1A-F-C1-24VDC
PartNo:
852W-1A-F-C1-24VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 250
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPNO 25A 24VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:640 Ohms
Coil Current:38 mA