 All Product > Relays > General Purpose Relays > Song Chuan  (871-1C-C-R1-U01-12VDC)
Song Chuan 871-1C-C-R1-U01-12VDC
PartNo:
871-1C-C-R1-U01-12VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 11387
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 35A 12VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Socket
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:
Coil Voltage:12 V