 All Product > Relays > General Purpose Relays > Song Chuan  (875B-1CC-F-S-12VDC)
Song Chuan 875B-1CC-F-S-12VDC
PartNo:
875B-1CC-F-S-12VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 116
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 16A 12VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:400 Ohms
Coil Current:30 mA