 All Product > Relays > General Purpose Relays > Song Chuan  (875B-1CH-F-S-24VDC)
Song Chuan 875B-1CH-F-S-24VDC
PartNo:
875B-1CH-F-S-24VDC
Manufacturers: Song Chuan
Qty: 89
Request Qty:
Description: General Purpose Relays PCB SUGAR CUBE RELAY SPDT 16A 24VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:16 A
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1600 Ohms
Coil Current:15 mA