Song Chuan (876AN5-2C-S-24VDC)
PartNo:
876AN5-2C-S-24VDC
Manufacturers:
Song Chuan
Qty:
97
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays 24VDC
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Quick Connect Terminal
Mounting Style:
Socket
Mounting Type:
Contact Form:
DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:
3:00 上午
Switching Voltage:
250 VAC, 100 VDC
Coil Termination:
Quick Connect Terminal
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
24 V
Coil Resistance:
1070 Ohms
Coil Current:
22.9 mA