Song Chuan (891WP-1A-C12VDC)
PartNo:
891WP-1A-C12VDC
Manufacturers:
Song Chuan
Qty:
352
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays QUICK TRMNL PWR RLY SPNO 25A 12VDC
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Socket
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
25 A
Switching Voltage:
250 VDC
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
160 Ohms
Coil Current:
75 mA