Song Chuan (897-1AH-C-R1-U03-12VDC)
PartNo:
897-1AH-C-R1-U03-12VDC
Qty:
344
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays SPNO 70A 12VDC
Details
Product:
Automotive Relays
Type:
High Power
Contact Termination:
Quick Connect Terminal
Mounting Style:
Socket
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Quick Connect Terminal
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
12 V