Song Chuan (899-1C-F-C-12VDC)
PartNo:
899-1C-F-C-12VDC
Manufacturers:
Song Chuan
Qty:
114
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays SPDT 10A 12VDC
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:
12 V