 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (ADQ23Q012)
Panasonic Industrial Devices ADQ23Q012
PartNo:
ADQ23Q012
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 94
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 30A 12VDC 2 COIL LATCHING
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Polarized
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Dual Coil Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:144 Ohms
Coil Current:83.3 mA