 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (ALA2PF24)
Panasonic Industrial Devices ALA2PF24
PartNo:
ALA2PF24
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 290
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 2 Form A 5A 277VAC 24VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V