 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (ALZ11F24W)
Panasonic Industrial Devices ALZ11F24W
PartNo:
ALZ11F24W
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 100
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 1 Form C 16A 24V Class F Coil
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:16 A
Switching Voltage:440 VAC
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V