 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (ALZ12B24)
Panasonic Industrial Devices ALZ12B24
PartNo:
ALZ12B24
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 170
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 16A 24VDC SPDT CLASS B
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:16 A
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:31.2 Ohms
Coil Current:16.7 mA