 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (ALZ12F12)
Panasonic Industrial Devices ALZ12F12
PartNo:
ALZ12F12
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 880
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 16A 12VDC SPDT CLASS F
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:360 Ohms
Coil Current:33.3 mA