 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (ALZ51B12)
Panasonic Industrial Devices ALZ51B12
PartNo:
ALZ51B12
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 662
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 1 FORMA 12V CLASS B FLUX-RESISTANT
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Slim Form
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:16 A
Switching Voltage:440 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:360 Ohms
Coil Current:33.3 mA