 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (DSP1A-DC12V)
Panasonic Industrial Devices DSP1A-DC12V
PartNo:
DSP1A-DC12V
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 263
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 8A 12VDC SPST-NO SEALED PCB
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Polarized
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:480 Ohms
Coil Current:25 mA