 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (DSP2A-L2-DC24V)
Panasonic Industrial Devices DSP2A-L2-DC24V
PartNo:
DSP2A-L2-DC24V
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 98
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 5A 24VDC DPST-NO 2 COIL LATCHING PCB
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Dual Coil Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.92 kOhms
Coil Current:12.5 mA