Fujitsu (FBR51ND12-W1)
PartNo:
FBR51ND12-W1
Manufacturers:
Fujitsu
Description:
General Purpose Relays AUTO
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Solder Pin
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
240 Ohms
Coil Current:
35 A