 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FBR53ND12-Y-HW)
Fujitsu FBR53ND12-Y-HW
PartNo:
FBR53ND12-Y-HW
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 1774
Request Qty:
Description: General Purpose Relays COMPACT POWER RELAY
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:25 A
Switching Voltage:14 VDC
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:240 Ohms
Coil Current:30 A