 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-F1CA012V)
Fujitsu FTR-F1CA012V
PartNo:
FTR-F1CA012V
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 3183
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Low Profile 12VDC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:High Power
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:270 Ohms