 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-F1CD012V)
Fujitsu FTR-F1CD012V
PartNo:
FTR-F1CD012V
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 242
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Low Profile 12VDC
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Standard
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:36 Ohms