 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-F2AK048T)
Fujitsu FTR-F2AK048T
PartNo:
FTR-F2AK048T
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 387
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power 5A 48VDC
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Standard
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:48 V
Coil Resistance:44 Ohms