 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-F3AA012E-HA)
Fujitsu FTR-F3AA012E-HA
PartNo:
FTR-F3AA012E-HA
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 2042
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO 12 VDC 5A
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:720 Ohms