 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-F3AA024E-HA)
Fujitsu FTR-F3AA024E-HA
PartNo:
FTR-F3AA024E-HA
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 391
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO 24 VDC 5A
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:2880 Ohms