 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-F4GAK012T-KW)
Fujitsu FTR-F4GAK012T-KW
PartNo:
FTR-F4GAK012T-KW
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 152
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 250VAC/5A Wd contact gap 1.5mm
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:High Power
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:400 V
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:180 Ohms