 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-H1CA012V)
Fujitsu FTR-H1CA012V
PartNo:
FTR-H1CA012V
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 1279
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Low Profile 10A 12V
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Standard
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:270 Ohms