 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-H1CA024V)
Fujitsu FTR-H1CA024V
PartNo:
FTR-H1CA024V
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 629
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Low Profile 10A 24V
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Standard
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1100 Ohms