 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-J2AK012W)
Fujitsu FTR-J2AK012W
PartNo:
FTR-J2AK012W
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 673
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 450VDC/10A 1 formA
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:High Power
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:450 VDC
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:270 Ohms
Coil Current:44.4 mA