 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-K1AL012W-LB)
Fujitsu FTR-K1AL012W-LB
PartNo:
FTR-K1AL012W-LB
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 756
Request Qty:
Description: General Purpose Relays POWER
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Slim Form
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:440 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:575 Ohms