 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-K2AK024T)
Fujitsu FTR-K2AK024T
PartNo:
FTR-K2AK024T
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 100
Request Qty:
Description: General Purpose Relays POWER
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:16 A
Switching Voltage:250 VAC
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1100 Ohms