 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (FTR-K2WAK012W)
Fujitsu FTR-K2WAK012W
PartNo:
FTR-K2WAK012W
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 297
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 60VDC/30A 1 formA
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Standard
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:72 Ohms